Jak wybrać polise OC samochodu?

Czym należy się kierować przy wyborze ubezpieczenia OC na pojazd mechaniczny ?

kon_samW Polsce posiadanie ubezpieczenia OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych jest obowiązkowe.

Bez względu na to, czy pojazd często użytkujemy, czy też nie 9np. auto stoi  na  podwórku i nikt nim nie jeździ),  ubezpieczenie  OC musi być wykupione. Co ważniejsze – nie może być przerwy w ubezpieczeniu ani jednego dnia, a nawet godziny.

Brak posiadania ważnego ubezpieczenia OC na auto skutkuje karą wymierzaną przez Narodowy Fundusz Ubezpieczeń.

Dopóki jesteśmy właścicielami danego pojazdu tzn. nie sprzedaliśmy pojazdu lub go nie zezłomowaliśmy, zobowiązani jesteśmy do corocznego przedłużania polisy. Przy  wyborze zakupu OC powinniśmy  sugerować się najtańszą składką, gdyż nigdy sami z takiej polisy nie skorzystamy. Polisa ta jest przeznaczona dla osoby poszkodowanej.

Oczywiście na wysokość składki OC ma wpływ wiele czynników takich jak: wiek pojazdu , pojemność skokowa silnika, wiek właściciela, współwłaściciela, okres posiadania prawa jazdy i wiele innych.

Mając w swojej ofercie tak dużą ilość obsługiwanych towarzystw ubezpieczeniowych, wybierzemy dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę. Ubezpieczenie samochodu to podstawa, jeżeli zależy nam na dużej wypłacie z racji poniesionych szkód nie z naszej winy.