Ubezpieczenie AC Wrocław

Ubezpieczenie AC Wrocław

Ubezpieczenie AC to jedno z wielu ubezpieczeń jakie kierowca może ale nie musi wykupić. Dobrowolna decyzja odnośnie wykupu tej formy ochrony może mieć w przyszłości bardzo duże znaczenie. Pojazd o dużej wartości nie objęty ubezpieczeniem AC w przypadku kradzieży albo zniszczenia będzie równał się ogromnej stracie dla właściciela. Z tego względu GDU Wrocław doradza swoim klientom skorzystanie z takiej formy ubezpieczenia, szczególnie jeśli mamy do czynienia z samochodem nowym lub, pomimo eksploatacji, wartościowym.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru AC ?

Multiagencja Ubezpieczeniowa Wrocław bierze pod uwagę wiele elementów decydujących o atrakcyjności danej oferty dla klienta. Ze względu na ogromną konkurencję pomiędzy poszczególnymi ubezpieczycielami mamy duże pole do popisu jeśli chodzi o negocjowanie najlepszych warunków dla naszych klientów. Jednak to co dla klienta jest najistotniejsze jeśli chodzi o ubezpieczenie AC to tak zwany wariant rozliczenia szkody.

Najczęściej możemy spotkać się z dwoma jego opcjami. Pierwsza z nich czyli wariant serwisowy to taki w którym poszkodowany zostawia pojazd w serwisie autoryzowanym gdzie naprawa odbywa się na oryginalnych częściach. Tutaj kierowcę nie interesują kwoty jakie będzie wynosić dana naprawa. Jedyne co jest istotne to szybkość naprawy ponieważ naprawa służyć będzie wiernemu odtworzeniu stanu pojazdy sprzed wypadku.

W drugim wariancie czyli tak zwanym kosztorysowym ubezpieczyciel jako ekwiwalent wypłaca nam koszt zakupu części potrzebnych do naprawy pomniejszony o ich zużycie. Tutaj otrzymujemy większą wolność ale nie mamy gwarancji, że ubezpieczenie AC pokryje szkody w wystarczającym stopniu abyśmy przeprowadzili naprawę na nowych częściach. Ta opcja to wiąże się także z inwestycją własnego czasu ponieważ naprawę (wybór serwisu) musimy prowadzić na własną rękę.